Wizytacja studentów w ArcelorMittal Warszawa

Studenci kierunku Budownictwo (II stopień, semestr 3) WBiIŚ wraz z dr hab. inż. arch. Agnieszką Starzyk 14 maja 2024 roku odwiedzili ArcelorMittal Warszawa (dawna Huta Warszawa). To obecnie jedna z najnowocześniejszych hut stali w Europie. Produkuje wyroby długie ze stali węglowych i stopowych, wykorzystywane w przemyśle samochodowym, maszynowym, łożyskowym, w przeróbce plastycznej oraz w budownictwie. Studenci mieli możliwość zwiedzenia wydziałów w trakcie procesu produkcji, jak również budynków historycznych pełniących obecnie funkcje pomocnicze. Wizytacja w ramach przedmiotu Budownictwo przemysłowe miała istotne znaczenie dla zrozumienia kształtowania przestrzeni przemysłowych, współczesnych i historycznych.