Walne Zgromadzenie Delegatów
Oddziału Warszawskiego PZITB

W dniu 5 kwietnia 2024 roku w Domu Technika NOT w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie O/W PZITB, sprawozdawczo-wyborcze kadencji 2020-2024. Delegatami na Walne Zgromadzenie z Koła Zakładowego C-12 przy SGGW w Warszawie byli: prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda, oraz dr inż. Olga Szlachetka.

Koło Młodych SGGW było reprezentowane przez studentów: Chabowską Marzenę, Dawidka Mariusza i Gortych Elżbietę oraz niedawną absolwentkę Wydziału, Grudzień Joannę.

W Zgromadzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska, Przewodnicząca PZITB i dr inż. Andrzej Bratkowski, były Minister Budownictwa.

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW oraz Instytut Inżynierii Lądowej od wielu lat współpracuje z Oddziałem Warszawskim PZITB, który wspiera liczne inicjatywy studenckie, m.in. Dzień Budowlańca, noworoczne spotkania integracyjne, wyjazdy techniczne na budowy, udział studentów w konkursach tematycznych, czy fundując nagrody za najlepsze prace magisterskie na kierunku budownictwo. Podczas Zgromadzenia wręczono odznaki zasłużonym działaczom O/W PZITB. Wśród wyróżnionych znaleźli się: prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda odznaczony Złotą Odznaką PZITB oraz dr inż. Anna Markiewicz i dr inż. Olga Szlachetka odznaczone Srebrnymi Odznakami PZITB.

Sprawozdanie z działalności O/W PZTIB za okres 2020-2024 przedstawił ustępujący Przewodniczący Oddziału, dr inż. Radosław Sekunda. W sprawozdaniu i dyskusji zwrócono uwagę na dobrą kondycję organizacyjną i finansową Oddziału. Aktualnie Oddział Warszawski PZITB zrzesza 532 członków zwyczajnych, 3 członków honorowych oraz 20 firm i instytucji wspierających. Na nową Przewodniczącą Oddziału Warszawskiego PZITB została wybrana dr inż. Wioletta Jackiewicz-Rek z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Do Zarządu O/W PZITB z Koła Zakładowego C-12 przy SGGW zostali wybrani prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda i dr inż. Olga Szlachetka, a Prof. E. Koda, wybrany został również na Delegata na Zjazd Krajowy PZITB.

Mamy nadzieję na dalszą dobrą współpracę Instytutu Inżynierii Lądowej z O/W PZITB. Zapraszamy pracowników Instytutu do wstąpienia do PZITB i włączenia się do prac na rzecz środowiska budowlanego, a studentów i doktorantów zachęcamy do Koła Młodych PZITB.