Kierunek Budownictwo realizowany na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego otrzymał akredytację KAUT

To wielki sukces Wydziału oraz wspaniała informacja dla jego studentów i kandydatów na studia! Kierunek Budownictwo otrzymał akredytację KAUT, a wraz z nią Europejski Certyfikat Jakości EUR-ACE® Label na najbliższe 5 lat (2024-2029).

Certyfikaty Akredytacji KAUT i EUR-ACE dla kierunku Budownictwo odebrali prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski – Prorektor ds. dydaktyki, dr hab. inż. Grzegorz Majewski, prof. SGGW – Dziekan Wydziału oraz prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda – Dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej. Wręczenie certyfikatów odbyło się 7 czerwca 2024 r. w Krakowie podczas Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Uczelni Technicznych. Warto podkreślić że jest to pierwsza międzynarodowa akredytacja kierunku inżynierskiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. To wielkie osiągnięcie i wyróżnienie. Gratulacje należą się pracownikom Wydziału i Instytutów, a w szczególności zespołowi, który przygotował Raport Samooceny. Wszyscy włożyli ogrom pracy w to, żeby kierunek Budownictwo był w SGGW prowadzony na odpowiednio wysokim poziomie inżynierskim.

Akredytacja KAUT oraz przyznany wraz z nią certyfikat EUR-ACE® Label potwierdzają, że proces kształcenia na kierunku Budownictwo na Wydziale jest zgodny z najlepszymi europejskimi standardami ustanowionymi przez organizacje zawodowe, związane z kształceniem inżynierów.

Dla naszych studentów oraz kandydatów na studia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska  SGGW to ważne zapewnienie wysokiej jakości kształcenia. Certyfikaty EUR-ACE® są uznawane we wszystkich krajach UE i są potwierdzeniem zgodności programu studiów z przyjętymi w Europie normami i zasadami.