Studia podyplomowe „Zabezpieczenia Wodochronne Budynków”, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW

Studia podyplomowe „Zabezpieczenia Wodochronne Budynków” otwierane w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego stanowią interdyscyplinarne połączenie problematyki oddziaływania środowiska wodnego i wilgoci na trwałość konstrukcji budowlanych. Umiejętność skutecznego zabezpieczenia elementów budynków (fundamentów i piwnic, tarasów i balkonów, dachów) przed niszczącym działaniem wody i wilgoci, w zmiennych temperaturach dodatnich i ujemnych, występujących w trzech porach roku, ma istotny wpływ na trwałość obiektów budowlanych i w konsekwencji na zapewnienie komfortu użytkowania pomieszczeń, oraz brak oddziaływania na zdrowie ich użytkowników. Studia kierowane są do absolwentów kierunków technicznych: budowlanych i architektonicznych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu projektowania, realizacji inwestycji i technicznych systemów utrzymania budynków, oraz do pracowników administracji i zarządców budynków.

Program Studiów zaplanowany jest na dwa semestry (30 punktów ECTS i 162 godzin dydaktycznych). Zaplanowano podział zajęć na 3 grupy tematyczne:

a) wprowadzające, z fizyki budowli, geotechniki, fundamentowania i certyfikacji (32 godz.),

b) celowe, dotyczące problematyki zabezpieczeń hydroizolacyjnych (111 godz.)

c) uzupełniające i seminarium dyplomowe (19 godz.).

Zajęcia będą realizowane zgodnie z harmonogramem Studiów w trybie niestacjonarnym (zjazdy w soboty i niedziele), w formie hybrydowej, tzn. stacjonarnie lub online na platformie MS Teams. Przedmioty nauczania będą realizowane przez prowadzących posiadających wiedzę i doświadczenie z zakresu hydroizolacji, naukowców z kilku ośrodków i specjalistów z firm.

Na zakończenie Studiów słuchacze przygotowują pracę dyplomową o wybranej tematyce powiązanej z Programem. Warunkiem końcowym zaliczenia Studiów i otrzymania Certyfikatu ukończenia jest pozytywny wynik obrony pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną.

Rekrutacja kandydatów na Studia odbywać się będzie na zasadzie kolejności zgłoszeń, złożenia kompletnych dokumentów i uiszczenia pełnej opłaty za Studia lub za pierwszy semestr. Dokumenty należy składać przez system Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK).

Pełny koszt Studiów wynosi 6000,00 zł przy jednorazowej opłacie za dwa semestry, lub 2 x 3000,00 zł przy opłatach w dwóch ratach, płatnych przed rozpoczęciem każdego semestru.

Kierownik Studiów: dr hab. inż. Barbarą Francke, prof. SGGW,e-mail: barbara_francke@sggw.edu.pl

Sekretariat studiów: lic. Anna Wiącek

Tel. 22 5935102